فلورانس

قاشق و چنگال فلورانس

قاشق و چنگال فلورانس

امروزه انسان ها اینکه غذا را در چه ظرفی و به وسیله چه چیزی میل می‌کنند برایشان بسیار با اهمیت است . یکی از کالا‌هایی که مورد توجه افراد قرار گرفته و وجود آن در هر آشپزخانه ای ضروری و حیاتی و زینت بخش میز پذیرایی میهمانان بوده قاشق و چنگال است. هیچ کدام از ما بدون استفاده از قاشق و چنگال حاضر به صرف غذا نخواهیم بود. به همین دلیل نیاز به قاشق و چنگال مناسب داریم که پیشنهاد ما به شما قاشق و چنگال فلورانس است.

همان طور که می‌دانید قاشق و چنگال های زیادی با برندها و طراحی‌های مختلف در بازار وجود دارد و این که قاشق و چنگال شما از چه جنس و چه طرحی باشد بسیار مهم است، در ادامه از ویژگی‌های قاشق و چنگال فلورانس بسیار خواهیم گفت پس تا پایان همراه ما باشید.

تاریخچه قاشق و چنگال

در زمان‌های دور انسان‌های اولیه با کمک سنگ ابزار‌هایی می ‌ساختند و از آن استفاده می‌کردند .یکی از این ابزارها که به دست بشر ساخته شد قاشق است . استفاده از قاشق  به دوران باستان برمی‌گردد لازم است بدانید که طراحی چنگال برخلاف قاشق خیلی دیرتر به ذهن انسان رسید.

همان طور که می دانید در ابتدا انسان ها برای صرف غذا از دست استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان و اختراعات انسان منجر شد تا افراد در هنگام صرف غذا از قاشق و چنگال استفاده کنند. تاریخچه قاشق و چنگال در تهران به 130 سال پیش برمی‌گردد. در زمان قدیم برای ساخت قاشق و چنگال از جنس‌هایی چون نقره، مس، ورشو و روحی استفاده می‌کردند اما با گران شدن نقره و رایج شدن استفاده از قاشق و چنگال بین مردم به فکر جایگزین بودن جنسی دیگر برای ساخت قاشق و چنگال افتادند مانند استیل (فولاد ضد زنگ). البته برای قوی تر کردن استیل و آسان تر کردن روند ایجاد آن عناصری مانند وانادیوم و تیتانیوم به آن اضافه می شود و برای جلوگیری از زنگ زدن از فلزی به نام نیکل و کروم به استیل اضافه می کنند.

قاشق و چنگال‌های امروزی از لحاظ طراحی و مقاوم بودن نسبت به دوران قبل بهتر می‌باشد . در بازار به دلیل تنوع بالا باعث می ‌شود تا افراد متناسب با طراحی منزل خود قاشق و چنگالی مناسب انتخاب نمایند اما در هنگام خرید باید به موضوعاتی دقت شود که در ادامه به این موضوعات می پردازیم.

ویژگی بهترین نوع قاشق و چنگال

در این بخش می‌خواهیم به برخی از ویژگی های قاشق و چنگال بپردازیم .

 • قاشق و چنگال سرامیکی : قاشق و چنگال سرامیکی به دلیل زیبایی که دارد مورد پسند افراد قرار گرفته و روی دسته قاشق و چنگال نقش‌‌هایی زیبا حک شده است . این جنس به دلیل استقامت بالایی که دارد در رستوران ها، کافه ها و منازل از آن استفاده می‌شود .
 • قاشق و چنگال استیل : کمی برای افراد باورش سخت است که در قدیم برای صرف غذا از قاشق و چنگال نقره و طلا ساخته و استفاده می‌کردند اما امروزه به دلیل نرخ بالای نقره و طلا از جنس استیل برای ساخت آنها استفاده می‌شود . استیل به دلیل ویژگی هایی که نسبت به جنس های دیگر دارد و برای ساخت آن فلزاتی چون وانادیوم و تیتانیوم استفاده می‌شود. هم چنین برای این که پس از مدتی استفاده کالا زنگ نزند از فلزاتی چون نیکل و کروم به کار می‌برند .

نکات کاربردی و مهم در رابطه با خرید قاشق و چنگال فلورانس

نکاتی که بایست در هنگام خرید قاشق و چنگال رعایت نمایید به شرح ذیل می‌باشد :

 • قبل از خرید تعیین کنید که چه تعداد به قاشق و چنگال نیازمند هستید .
 • مقدار پولی که قصد خرید قاشق و چنگال را دارید مشخص کنید و براساس مقدار پول به دنبال انتخاب آن بروید .
 • با دوام و مقاوم بودن و وزن مناسب قاشق و چنگال از نکات دیگری می‌باشد که بایستی به آن توجه شود .
 • قبل از خرید قاشق و چنگال به فضای خانه، مبلمان و سرویس غذا خوری توجه کنید و قاشق و چنگال را مطابق با موارد گفته شده انتخاب و ست نمایید .
 • اطمینان از ضد خش و خط بودن قاشق و چنگال و همچنین از قابلیت شست و شوی قاشق و چنگال در ماشین ظرف شویی پیدا کنید و کالایی که دارای ضمانت نامه می باشد را انتخاب نمایید .
 • استیل ضد زنگ به دلیل وجود نیکل ، آهن ربا را به خود جذب نمی‌کند در غیر این صورت جنس قاشق و چنگال مرغوب نمی‌باشد .
 • عده ای از افراد طرفدار قاشق و چنگال های سنگین یا سبک هستند اما در هر حال نباید قاشق و چنگال خم یا شکسته شود .
 • این نوع کالا را در محل های معتبر و همراه با ضمانت نامه تهیه کنید . به این دلیل که پس از گذشت زمان کالای شما کدر یا سیاه می‌شود .
 • دلیل این که می‌گوییم قاشق و چنگال ضد خش خریداری نمایید این است که در هنگام شستن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی باعث خش دار کردن قاشق ها و چنگال خواهد شد . استفاه از قاشق و چنگال معمولی و یا با دسته چوبی مناسب ماشین ظرف شویی نمی باشد .

خرید اینترنتی قاشق و چنگال فلورانس

امروزه به دلیل مشغله های افراد و نداشتن وقت کافی برای خرید و مراجعه به فروشگاه ها و مغازه منجر شده تا افراد برای خرید مایحتاج خود به سراغ فروشگاه‌های اینترنتی بروند و از این طریق اقدام به خرید نمایند . به دلیل تنوع بالا و راحتی در خرید اجناس افراد بسیاری هستند که به سوی این نوع خرید رفته و از آن استقبال می کنند . در ادامه به برخی از محصولات قاشق و چنگال فلورانس نیز اشاره می‌کنیم:

قاشق و چنگال ناب استیل مدل فلورانس دسته طلایی

جنس : استیل

قابل شست وشو با دست و ماشین ظرف شویی

دسته طلایی

 

قاشق و چنگال فلورانس

 سرویس قاشق و چنگال فلورانس

مشخصات :

 • طراحی ساده و مدرن
 • مواد اولیه : فولاد ضد زنگ ( 10 -18 )
 • قابل شست وشوی در ماشین ظرف شویی
 • تنوع در بسته بندی
 • تنوع رنگی : تمام استیل، تمام برنز، تمام طلایی و دور طلایی

قاشق و چنگال فلورانسقاشق سرو خورش ناب استیل طرح فلورانس استیل براق ( 1 پارچه )

مشخصات:

 • جنس: استیل ضد زنگ ( 10-18)
 • دارای 25 سال گارانتی
 • قابل استفاده در ماشین ظرف شویی
 • مناسب برای سرو خورش

قاشق و چنگال فلورانس

دیدگاهتان را بنویسید