چینی زرین

پرفروش ترین محصولات چینی زرین

پرفروش ترین محصولات چینی زرین

چینی زرین ایران به عنوان یکی از شناخته شده ترین تولیدکنندگان ظروف چینی در دنیا با بهره گیری از بروزترین تکنولوژی دنیا محصولاتی با کیفیت و زیبا در کلاس جهانی تولید می کند. کیفیت بالای تولید و بسته بندی مناسب باعث شده است تولیدات چینی زرین طی 2 دهه اخیر در بازار ایران یکه تازی کند و تمامی رقبای داخلی و خارجی را جای بگذازد. همچنین سیاست های دولت در سال های اخیر برای مبارزه با قاچاق کالا و واردات محصولات خارجی نیز مزید بر علت شده است تا محصولات چینی زرین گزینه اول بیشتر مصرف کنندگان کشورمان باشد.

اگر بخواهیم در مورد پرفروش ترین محصولات چینی زرین صحبت کنیم باید ابتدا به دلایل آن بپردازیم. از مواردی که در انتخاب یک سرویس چینی اهمیت دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. چینی زرین سرویس 102 پارچه ایتالیا اف رزفلاور

    سرویس چینی طرح رزفلاور

    قالب چینی و ترکیب سرویس

یکی از موارد مهمی که مصرف کنندگان مد نظر قرار می دهند قالب و فرم ظاهری سرویس های چینی است. ظروف چینی علاوه بر زیبایی در فرم باید به شکلی طراحی شده باشند که کاربردی بوده و هنگام شست و شو و جمع آوری مشکل ساز نشوند. از این حیث سرویس های سری ایتالیا اف را می توان موفق ترین قالب چینی زرین دانست، زیرا بیشترین محصولات تولیدی را طی سال های گذشته به خود اختصاص داده است و قالب آن به صورتی است که بیشتر اقلام تکمیلی مانند سرویس ها پیاله و قوری نیز از این قالب تولید می شوند. علاوه بر این، ترکیب تشکیل دهنده سرویس های قالب ایتالیا اف از مقبولیت بالایی برخوردار است.

اگر علاقه مند به خرید ظروفی با برجستگی روی بدنه هستید و از طرح های برجسته لذت می برید ظروف سری رادیانس گزینه بسیار مناسبی برای شما است. از دیگر ظروفی که طرفداران بسیاری دارند ظروف سری شهرزاد است، این سری از محصولات چینی زرین به دلیل سایز بزرگنتر ظروف و قوس های اغراق شده ای که دارند از شکوهو جلال بیشتری به نسبت دیگر ظروف برخوردارند و اصطلاحاً مجلسی تر هستند. افرادی که دنبال ظروفی  با فرم خاص و منحصر به فرد می گردند غالباً ظروف چینی سری وینچی الیسه را می پسندند. این ظروف با فرم های محدب و مقعر و بیضی که دارند از جذابیت خاصی برخوردارند.

چینی-زرین-سرویس-وینچی-الیسه

سرویس های چینی از قالب وینچی الیسه

چینی-زرین-سرویس-17پارچه-چای-خوری-رادیانس-مدل-کلودیا

سرویس چینی طرح کلودیا

2. رویه آرایی و طرح

طرح روی چینی از اهمیت زیادی برای خریداران این محصول برخوردار است. به طور طبیعی افراد با سلایق و ریشه های فرهنگی متفاوت در کشور زندگی می کنند و چینی زرین سعی در جلب رضایت بیشتر اقشار جامعه را دارد، لذا شاهد تنوع زیادی در طرح و نقش محصولات چینی زرین هستیم. با نگاهی اجمالی می توان طرح های چینی زرین را در چند دسته کلی تقسیم کرد.

الف) طرح های کلاسیک:

دسته اول را می توان ظروف با نقوش کلاسیک در نظر گرفت، این طرح ها در تمام دنیا از طرفداران زیادی برخوردار است و از طرح های متداول برای تزیین ظروف چینی به شمار می آیند. در تزیین این ظروف از نقوش اسلیمی استفاده می شود که باعث شکوه و زیبایی خاصی در این ظروف می شود. طرح های کلاسیک چینی غالباً با استفاده از فلزات گرانبهایی چون طلا، پلاتین و نقره تزیین می شوند که باعث افزایش قیمت این محصولات نیز می شود. از زیباترین و پرفروش ترین محصولات این دسته می توان به طرح های زیر اشاره کرد:

چینی زرین 12 نفره خاطره

سرویس چینی طرح خاطره

چینی زرین 6 نفره غذاخوری ایتالیا اف سپیدار

سرویس چینی طرح سپیدار

سرویس چینی طرح سپیدار

سپیدار نمونه بسیار موفق از طرح های کلاسیک چینی زرین است، این طرح با استفاده از طلای ناب و و رنگ سفید تزیین شده است، طرح سپیدار  مانند دیگر طرح های کلاسیک چینی با استفاده از نقوش اسلیمی تزیین شده است، این طرح طی سالیان اخیر همواره از محصولات پرفروش چینی زرین بوده است و با تغییرات جزیی همواره بر روی خط تولید کارخانه بوده است. چینی طرح سپیدار بر روی قالب گرد (ایتالیا اف) چینی زرین تولید می شود که از پرطرفدارترین قالب های چینی است.

سرویس چینی طرح خاطره

سرویس چینی طرح خاطره یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین طرح های چینی زرین به شمار می آید، این طرح از نقوش اسلیمی طلایی بر زمینه سرمه ای شکل گرفته است، زیبایی و اصالت این طرح در کنار کیفیت چینی زرین از این سرویس محصولی بی رقیب ساحته است.  چینی طرح خاطره مانند بیشتر طرح های کلاسیک چینی زرین بر روی قالب ایتالیا اف تولید می شود. محصولات با طرح خاطره از تنوع خوبی برخوردارند به طوری که طی سال های اخیر به جز سرویس های کامل، سرویس های غذاخوری، چای خوری و قهوه خوری بر روی اکثر اقلام تکمیلی مانند پیاله ها، پاستا خوری و قاب و قدح نیز تولید می شود.

سرویس کواترو مون بلان

سرویس چینی طرح  مون بلان

غذاخوری وگاس اوریت

سرویس چینی طرح وگاس

ب) طرح های ساده و مدرن:

بسیاری از افراد جامعه طرفدار فرم ها و طرح های ساده هستند و ترجیح می دهند از ظروفی با طرح های ساده و یا بدون طرح استفاده کنند. طرح های مدرن چینی به اشکال و فرم های هندسی مانند مربع و دایره نزدیک هستند و از پیچیدگی در رنگ و فرم می پرهیزند. استفاده از ظروف با فرم ها و رنگ های ساده می تواند به آرامش بصری و زیبایی محیط کمک شایانی کند. با نگاهی به طراحی های روز دکوراسیون داخلی متوجه می شویم از فرم های شلوغ و پیچیده پرهیز شده است و آرامش بصری در فضا حکمفرما است. چینی های سری کواترو و ایتالیا اف با فرم مربع و دایره ای که دارند به لحاظ فرمی بسیار مناسب طرح خای مدرت هستند. در ادامه چند نمونه از این طرح ها را معرفی خواهیم کرد.

سرویس چینی طرح وگاس

چینی طرح وگاس را می توان یکی از زیباترین و پرطرفدارترین طرح های مدرن چینی زرین دانست. این طرح از سری کواترو (مربعی) چینی زرین است و به شکل سرویس های 12 نفره و 6 نفره تولید می شود. طرح وگاس در ابتدا با عنوان وگاس قرمز بر روی قالب هتلی چینی زرین تولید می شد و به خاطر استقبال هوبی که از این طرح شد اکنون چند سالی است که شاهد این طرح با کمی تفاوت بر روی ظروف خانگی هستیم.

سرویس چینی طرح مون بلان

چینی طرح مون بلان یکی از طرح های موفق سالهای اخیر است که ظاهری مدرن دارد، این طرح زیبا بر روی قالب های کواترو و ایتالیا اف چینی زرین در رنگ های طوسی، صورتی و آبی تولید می شود. استفاده از نقطه های رنگی در حاشیه ظروف به شکل محو شونده به داخل ظرف ظاهری شیک و مدرن به این ظرف بخشیده است.

سرویس 12 پارچه چایخوری آران

سرویس چایخوری 12 پارچه آران

سرویس چینی زرین قاب و قدح هگزان بیدگل

سرویس قاب و قدح هگزان طرح بیدگل

ج) طرح های گلدار

استفاده از تصاویر گل های طبیعی برای تزیین ظروف یک راه کم ریسک و راحت است، زیرا گل ها از زیبایی ذاتی برخوردارند و بسیار از افراد تمایل ذاتی به این طرح ها دارند. البته در طراحی این دسته از ظروف همواره شاهد ترکیب بندی های متنوع و خلاقانه بسیاری هستیم، به طور مثال این تصاویر را با رنگ های زمینه محتلف ترکیب می کنند و یا از طرح های نقاشی گونه و آبرنگی گلها استفاده می کنند. از سرویس های پرطرفدار این دسته می توان به سرویس های چینی طرح رزفلاور، آران، بیدگل و پینک رز اشاره کرد.

چینی طرح گرانادا

یکی از طرح های موفق چینی گلدار بدون شک گرانادا است، این طرح با ترکیب رنگ های آبی و قرمز تزیین شده است و رنگ های این طرح حالت آبرنگی دارد که بر جذابیت آن افزوده است. چینی طرح گرانادا فقط به صورت سرویس 6 نفره غذاخوری، قهوه حوری و چای خوری و اقلام تکی آن به فروش می رسد و سرویس 12 نفره آن تاکنون تولید نشده است.

چینی زرین طرح گرانادا

چینی زرین طرح گرانادا

چینی طرح گلستان

چینی طرح گلستان یکی از قدیمی ترین و در عین حال موفق ترین محصولات چینی زرین است که طی سال های اخیر همواره از تولید قابل توجهی برخوردار بوده است. این طرح زیبا با الهام از یک طرح موفق بین المللی به نام ویکتوریا طراحی شده است که قبلا بیشتر بر روی ظروف آرکوپال شاهد آن بودیم. در چینی طرح گلستان از گل های رنگارنگ نسبتاً ریز برای تزیین ظروف استفاده شده است.

سرویس چینی زرین رویه آرایی ایتالیا اف طرح گلستان

سرویس چینی زرین رویه آرایی ایتالیا اف طرح گلستان

د) طرح های رنگی و شاد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راحت شدن ارتباطات شاهد تبادل حجم زیادی از اطلاعات و تصاویر بین کاربران سراسر دنیا هستیم، این مهم باعث تعییر ذائقه افراد جامعه هستیم. اضافه شدن رنگ های متنوع به محیط و زندگی امروزی ما ایرانی ها را می توان از پیامد های این تغییر در سبک زندگی دانست. سرویس های شاد و رنگارنگی چون سرویس های اسپاتی رنگی، والنسیا و سلنا از این دسته سرویس های چینی هستند که در گذشته کمتر شاهد این مدل طرح ها بودیم. این سرویس ها را در بازاری اسپرت می گویند و بیشتر جنبه سرویس های دم دستی و غذاخوری دارند و کمتر به عنوان سرویس کامل برای میهمانی های بزرگ تهیه می شوند.

سرویس چینی ایتالیا اف طرح والنسیا ارغوانی

سرویس چینی ایتالیا اف طرح والنسیا ارغوانی

دسته ای از محصولات در  چینی زرین  تولید می شوند که اصطلاحاً آلگرو گفته می شوند، این دسته را می توان زیر مجموعه همین سرویس های رنگی و شاد قرار داد، این سرویس های چینی به صورت تکرنگ تولید می شوند و رنگ ها به صورت یک دست است. به طور مثال سرویس زرد رنگ که با نام آفتاب شناخته می شود با رنگ زرد یک دست رنگ آمیزی می شود. از مدل های دیگر این سری می توان به آسمان (آبی)، ماربل (صورتی)، نارنج (نارنجی) و گیلاس(قرمز) اشاره کرد.

همچنین سرویس های غذاخوری و چای خوری بسیار پرطرفداری با نام اسپاتی در چینی زرین تولید می شوند که با تنوع رنگی زیادی که دارند، با هر رنگ تزییناتی قابل ست کردن هستند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اسپاتی های رنگی شامل 6 رنگ مختلف می شوند.

اسپاتی-های-رنگی

سرویس غذاخوری شهرزاد چینی زرین سلطانیه طلایی

سرویس چینی زرین شهرزاد طرح سلطانیه طلایی

ر) نقوش هندسی و سنتی 

استفاده از نقوش سنتی یکی دیگر از روش های تزیین چینی است که شرکت چینی زرین به خوبی از آن بهره برده است و طرح های بسیار موفقی را تولید کرده است. نقوش هندسی که در تزیینات بناهای معماری ایرانی استفاده می شده است در ظرح هایی جون سلطانیه طلایی، میبد و سمرقند شاهد هستیم. همچنین طرح های اسلیمی سنتی مانند اصفهان نیز توفیق قابل توجهی در این زمینه کسب کرده اند.

چینی طرح سلطانیه طلایی

سلطانیه طلایی از طرح های بسیارموفق چینی زرین که با الهام از نقوش تزیینی سقف گنبد مسجد سلطانیه رنجان طراحی شده است. رنگ آمیزی زیبا و دلنشین این طرح چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. این طرح به درستی بر روی قالب شهرزاد که قالبی با فرم های نزدیک ظروف سنتی ایرانی دارد دکور می شود.

سرویس 35 پارچه چینی زرین شهرزاد سمرقند

سرویس چینی زرین شهرزاد طرح سمرقند

چینی طرح سمرقند

سمرقند یکی دیگر از طرح های سنتی چینی زرین است که با الهام از بناهای ایرانی اسلامی طراحی شده است. این طرح بر روی قالب شهرزاد اجرا می شود که بیش از پیش باعث جلوه زیبا و چشم نواز این طرح می شود. سمرقند با رنگ سرمه ای زیبا تزیین می شود.

3.قیمت محصولات

دیگر عاملی که نقش خیلی تعیین کننده ای در انتخاب محصولات دارد قیمت محصول است. در مورد عوامل تعیین کننده در قیمت محصولات می توان عوامی چون هزینه تولید و تقاضای مصرف کننده را موثر دانست.

هزینه تولبد:

مهمترین عاملی که در قیمت مصرف کننده یک محصول چینی تاثیرگذار است هزینه تولید هر محصول است. به طور مثال محصولاتی که از فلزات گران بهایی چون طلا، پلاتین و نقره در تزیینشان استفاده می شود از قیمت بالاتری نسبت به محصولاتی که تننها از رنگ استفاده می شود برخوردار هستند.  البته در بین رنگ ها هم رنگ هایی مانند رنگ لاجورد که برای تزیین شروفی چون سمرقند و فلورانس استفاده می شود از دیگر رنگ ها از قیمت بالاتری برخورردار است. در سال های اخیر با بالا رفتن قیمت جهانی طلا و همچنین پایین آمدن ارزش ریال شاهد افزایش قیمت شدیدی در سرویس های چینی زرین که با فلزاتی چون طلا و پلاتین دکور شده اند بودیم، لذا تولیدات چینی زرین به سمتی رفت که محصولاتی با هزینه تولید کمتر تولید کنند تا مصرف کننده مانند قبل قدرت خرید این محصولات را داشته باشند. به همین بسیاری از طرح های پرطرفدار طلایی و پلاتینی سال های قبل جای حود را به سرویس های رنگی داده اند و شاهد تغییر در ظاهر سرویس های چینی زرین هستیم.

تقاضای مصرف کننده:

چینی زرین در راستای تامین بازار مصرف خود بعضاَ مبادرت به افزایش قیمت سرویس های پرفروش و پایین نگهداشتن قیمت سرویس هایی که با اقبال کمتری مواجه هستند می ورزد. به طور مثال سرویس های مشابه مانند اسپاتی های رنگی علی رغم هزینه تولید یکسان با فیمت های مختلف به بازار عرضه می شوند. این افزایش قیمت ها در سرویس های پرفروش در سال های گذشته به ایجاد تعادل در بازار منجر شده است و شاهد کاهش تقاضا در سرویس های پرفروشی چون گلستان، ریوا، سپیدصدف، هدیه و سپیدار بوده ایم.

پر فروش ترین محصولات چینی زرین

نوشته های مرتبط

1 نظر در “پرفروش ترین محصولات چینی زرین

  1. هما بینا گفت:

    محصولات چینی زرین وافعا با کیفیت و زیبا هستند. مخصوصا محصولاتی که تو این چند سال تولید میشن.

دیدگاهتان را بنویسید