لاوان

 انتخاب
حرفه ای ها

تابه تک دسته لاوان

برند لاوان

لاوان برندی کهنه کار در تولید ظروف و محصولات آشپزخانه است که فعالیت خود را از سال 1363 با مونتاژ لوازم خانگی مانند آبمیوه گیری، پلو پز برقی، کیک پز و ... شروع کرده است و از سال 1380 تاکنون به ساخت و تولید لوازم آشپزخانه مانند انواع سرویس‌های قابلمه و تابه پرداخته است. شرکت لاوان الکتریک با استفاده از بهترین و به روز ترین فناوری‌ها و استفاده از متخصص ترین نیروی انسانی توانسته است در مدل‌ها و طرح‌های مختلف و مناسب برای انواع سلیقه‌ها تولیدات قابل توجهی داشته باشد که این تولیدات علاوه بر استفاده در داخل کشور به کشورهایی مانند آذربایجان، ارمنستان، کویت و ... صادر می‌شود.  

دسته بندی محصولات لاوان

لاوان با شعار انتخاب حرفه‌ای‌ ها، برای هر نوع سلیقه‌ای محصولات آشپزخانه با کیفیت و حرفه‌ای تولید کرده است. محصولات لاوان در دسته بندی‌های مختلف در بازار ارائه شده است که این محصولات شامل، سرویس قابلمه هشت پارچه، تابه‌های مخصوص سرخ کردن ماهی و مرغ با درب شیشه ای، انواع قابلمه و تابه‌های درب شیشه‌ای در رنگ‌های مختلف و همچنین کیک پزهای استاندار و مناسب پخت انواع کیک در رنگ‌های مختلف و متنوع می‌باشد. جنس بدنه قابلمه‌های محصولات لاوان از آلومینیوم و جنس روکش آن از گرانیت می‌باشد، همچنین جنس درب‌های کلیه تابه‌ها و قابلمه‌های لاوان از شیشه می‌باشد. دسته‌های این محصولات از باکالیت است و جنس کیک پزهای این برند از فلز و پوشش داخلی آن از سه لایه گرانیتی با کیفیت عالی جهت پخت و پز آسان تشکیل شده است.

تابه رنگی لاوان
تابه لاوان

تابه

قابلمه تک لاوان

قابلمه

کیک پز لاوان

کیک پز

تابه مرغ و ماهی لاوان

تابه مرغ و ماهی

آنباکسینگ محصولات لاوان

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

تازه های لاوان

نظرات مشتریان

سوالات متداول

  • ماهی سرخ کن لاوان (بدون درب شیشه ای) تا دمای 180 درجه سانتیگراد و برای نهایتا یک ساعت می توان مورد استفاده قرار گیرد. چون دستگیره های باکالیتی تحمل دمای بیش از 180 درجه را ندارند.

  • ظرف را باید با آب ، مایع ظرف شویی و اسفنج نرم شست. ظروف نچسب را باید بعد از هر بار استفاده شست تا لایه چربی روی سطح آن پاک شود. در صورتی که برای پاک کردن ظرف فقط از دستمال کاغذی و یا آب استفاده شود لایه چربی روی ظرف باقی مانده و بعد از استفاده های بعدی لکه چربی روی ظرف ظاهر می شود.

    • خیر، پوشش نچسب دوباره پیشنهاد نمی گردد نکته مهم در مورد ظروف تفلون این است که هرگز برای صرفه‌جویی و کمک به اقتصاد خانواده، به بازسازی ظروف تفلون خود فکر نکنید و به دنبال راه‌های دیگری باشید، چون وزارت بهداشت با توجه به مورد تایید نبودن واحدهای بازسازی تفلون و نوع تفلون مصرفی در این موارد، فعالیت این‌گونه واحدها را غیرمجاز اعلام کرده است.

  • در ظرف تولید شده هیچ ماده مضری وجود ندارد که هنگام طبخ غذا متصاعد گردد. توصیه می شود برای حفظ نچسبی، ظرف را بیش از 250 درجه سانتیگراد حرارت ندهید؛ زیرا باعث شکستن پیوندهای شیمیایی و در نتیجه تجزیه آن می گردد که در نهایت منجر به تغییر خواص تفلون به ویژه کاهش خاصیت نچسبی ظرف می شود.

برای دیدن محصولاتی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری
منو